Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092
WALUTY TURYSTYCZNE W ATRAKCYJNYCH CENACH KUPUJEMY BANKNOTY GBP CHF WYCOFANE Z OBIEGU

Ryczko: złoty nieco mocniejszy, pomimo gołębiej RPP

Ryczko: złoty nieco mocniejszy, pomimo gołębiej RPP

11.01.2018
Konrad Ryczko (DM BOŚ)

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przyniosło podbicie zmienności na dolarze za sprawą doniesień, iż Chiny rozważają ograniczenie bądź wycofanie się z nabywania amerykańskich obligacji. Co ciekawe nad ranem pojawiły się jednak doniesienia, iż ów "news" może być niepotwierdzony w źródłach.

Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN wraz z oscylowaniem eurodolara blisko wsparcia na 1,1934 USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1711 PLN za euro, 3,4918 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5648 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7171 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,343 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przyniosło podbicie zmienności na dolarze za sprawą doniesień, iż Chiny rozważają ograniczenie bądź wycofanie się z nabywania amerykańskich obligacji. Co ciekawe nad ranem pojawiły się jednak doniesienia, iż ów ,,news" może być niepotwierdzony w źródłach.

Złoty tkwi w korekcie osłabienia z wtorku, niemniej dynamiki ruchu zaczyna dogasać. W kraju byliśmy świadkami zakończenie posiedzenia RPP - zgodnie z oczekiwaniami nie doszło do zmiany stanowiska, a tym bardziej decyzji o zmianie stóp. Bazując na ostatnim spowolnieniu dynamiki CPI Glapiński podtrzymał scenariusz stabilizacji stóp w 2018r, a nawet możliwe przedłużenie tego okresu w 2019r. Powoduje to lekkie ograniczenie oczekiwań co do podwyżki stóp w IV tego roku, niemniej część inwestorów zakłada, iż realnie ujemne stopy procentowe zmuszą RPP do wcześniejszego ruchu. Dodatkowo Rada spodziewa się, iż dynamika PKB będzie niższa niż w II połowie 2017r. Należy jednak pamiętać, iż dużo zależeć będzie od ścieżki monetarnej FED, którego decyzje zwyczajowo oddziałują na inne instytucje centralne. Aktualnie PLN pozostaje w dalszym ciągu relatywnie silny, czekają na dalsze sygnały z szerokiego rynku.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. Na szerokim rynku mamy dzień z odczytami produkcji przemysłowej w Europie. Ponadto o godz. 13:30 otrzymamy minutes z ostatniego posiedzenia EBC, a o 14:30 PPI z USA.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.