Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092
WALUTY TURYSTYCZNE W ATRAKCYJNYCH CENACH KUPUJEMY BANKNOTY GBP CHF WYCOFANE Z OBIEGU

Ryczko: złoty bez większych zmian, spokojny koniec tygodnia

Ryczko: złoty bez większych zmian, spokojny koniec tygodnia

24.02.2017
Konrad Ryczko

Ostatnie kilkanaście godzin handlu nie przyniosło większych zmian na wycenie polskiej waluty przy podbiciu cen długu w ślad za wzrostami na rynkach bazowych. Lekka zniżka złotego wyhamowała po tym jak na rynku pojawiły się informacje, iż EBC nie rozważa obecnie odejścia od luźnej polityki monetarnej.

Poranny, piątkowy handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji kursu PLN przy ograniczonej zmienności na eurodolarze. Polska waluta wyceniana jest następująco: 4,2994 PLN za euro, 4,0655 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0393 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,1041 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,837 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu nie przyniosło większych zmian na wycenie polskiej waluty przy podbiciu cen długu w ślad za wzrostami na rynkach bazowych. Lekka zniżka PLN wyhamowała po tym jak na rynku pojawiły się informacje, iż EBC nie rozważa obecnie odejścia od luźnej polityki monetarnej.

W konsekwencji obserwujemy utrzymanie szerokiej konsolidacji na notowaniach PLN. Zapiski z ostatniego posiedzenia RPP nie przyniosły nowych impulsów. Wedle protokołu Rada nie spodziewa się, aby inflacja trwale przekroczyła poziom celu inflacyjnego NBP (2,5 proc.). W szerszym ujęciu wycena PLN pozostaje stabilna, a kurs złotego zależy obecnie głównie od zachowania rynków bazowych. Z jednej strony obserwujemy wyraźne układy risk-on (historyczne maksima na giełdach w USA), z drugiej strony należy mieć świadomość czynników ryzyka związanych z wyborami w Europie.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. Również szeroki kalendarz makro jest dziś relatywnie pusty. Uwaga rynków może skupić się na popołudniowych wskazaniach z USA (m.in. sprzedaż nowych domów oraz indeks Michigan) jednak nie są to najważniejsze figury powiązane z amerykańską gospodarką, stąd ich wpływ na rynek będzie ograniczony.

Z rynkowego punktu widzenia obserwujemy lokalne konsolidacje na parach związanych z PLN. EUR/PLN oscyluje w ramach 4,2750-4,3370 PLN. Podobny zakres wahań dla USD/PLN przypada na 4,0370-4,0825 (z górnymi cieniami powyżej 4,10 USD/PLN).

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.