Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092
WALUTY TURYSTYCZNE W ATRAKCYJNYCH CENACH KUPUJEMY BANKNOTY GBP CHF WYCOFANE Z OBIEGU

Ryczko: nieudane wybicie na USD/PLN. Trump znów szkodzi dolarowi

Ryczko: nieudane wybicie na USD/PLN. Trump znów szkodzi dolarowi

02.03.2018
Konrad Ryczko (DM BOŚ)

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przyniosło lekkie ograniczenie spadków na PLN, jednak w dalszym ciągu obserwujemy podtrzymanie presji podażowej. Początek sesji w Europie najpewniej przyniesie jednak nieco ,,oddechu".

Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi podtrzymanie lekkiej presji podażowej na PLN, pomimo osłabienia USD. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1885 PLN za euro, 3,4140 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6317 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7034 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,294 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przyniosło lekkie ograniczenie spadków na PLN, jednak w dalszym ciągu obserwujemy podtrzymanie presji podażowej. Początek sesji w Europie najpewniej przyniesie jednak nieco ,,oddechu" (np. na USD/PLN) z uwagi na wyraźnie słabszego dolara.

Inwestorzy przystąpili do sprzedaży amerykańskiej waluty po informacjach, iż D. Trump wprowadzi cła na import stali i aluminium do USA. Inwestorzy odebrali informacje te jako zapowiedź pogłębienia "wojny handlowej" z USA, a UE zareagowała ostrym komentarzem odnośnie interwencjonizmu.

W szerszym ujęciu inwestorzy czekają na zbliżające się wybory we Włoszech oraz na dzisiejszy speech T. May. Z punktu widzenia PLN lokalne czynniki (jak słabszy PMI za luty 53,7 pkt) pozostają na dalszym planie.

Wycena złotego zależna jest obecnie przede wszystkim od dolara oraz nastrojów na szerokim rynku - w trakcie wczorajszej sesji indeks WIG20 spadł do najniższego poziomu od sierpnia 2017r. Na większości zestawień PLN pozostaje blisko kluczowych zakresów technicznych (np. 4,20-4,21 EUR/PLN), których przekroczenie otwierałoby drogę do mocniejszej przeceny.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się wystąpieniu T.May dot. Brexitu co najpewniej przełoży się na zmienność na funcie. Ponadto inwestorzy mogą pozycjonować się już po weekendowe wybory we Włoszech.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.