Rogalski: sytuacja po informacjach z OPEC
Rogalski: sytuacja po informacjach z OPEC
Ustalenia po dzisiejszym szczycie OPEC są zgodne z tym, o czym mówiono wcześniej - zgodzono się na przedłużenie ograniczeń w wydobyciu surowca o 9 miesięcy. To może prowokować do realizacji zysków, chociaż w ostatnim czasie pojawiały się też obawy, że konsensus będzie jedynie na 6-miesięcy.
Jeżeli ceny ropy zaczną spadać, to może to pociągnąć za sobą notowania skorelowanych z nią walut, w tym USD/CAD, USD/NOK, czy też USD/RUB.
USD/CAD znajduje się na kluczowej linii wsparcia rysowanej od lutego b.r. Dzienne wskaźniki mają duży impet ruchu spadkowego, co może sugerować, że ewentualne odbicie będzie krótkie i rynek złamie w/w linię wzrostową.
W przypadku USD/NOK uwagę zwraca klin spadkowy - jego górne ograniczenie przebiega przy 8,3750. Gdyby doszło do złamania tego poziomu, to celem byłyby okolice 8,4230 (minima z ostatniej dekady marca b.r.). Niemniej sytuacja na dziennych wskaźnikach pozostaje tu niejednoznaczna (jak w przypadku USD/CAD).
Z kolei na USD/RUB jesteśmy blisko minimów z okresu marca i kwietnia, co również może prowokować do odbicia. To na ile będzie ono silne może pokazać test okolic 56,50. Dzienne wskaźniki nie są tu jednoznaczne (podobnie jak w przypadku pozostałych par opisywanych wcześniej).
Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.
Marek Rogalski