Zadzwoń i zapytaj o kurs!
Tarasy: 81 464-44-60, 510-089-051, 501-099-489, 603-741-092
WALUTY TURYSTYCZNE W ATRAKCYJNYCH CENACH KUPUJEMY BANKNOTY GBP CHF WYCOFANE Z OBIEGU

Rogalski: dolar nie ma na razie sił na odbicie

Rogalski: dolar nie ma na razie sił na odbicie

24.11.2017
Marek Rogalski

Obserwowane próby odbicia dolara po ostatniej przecenie są na razie skromne - z grupy G-10 amerykańska waluta nieco zyskuje w relacji z walutami Antypodów, czy też japońskim jenem. Nie jest to jednak przełom, gdyż na to jest za wcześnie - nadal zbyt dużo jest niewiadomych przed kluczowym głosowaniem nad ustawą podatkową w Senacie w przyszłym tygodniu, a aktywność inwestorów z USA po wczorajszym Święcie Dziękczynienia będzie dzisiaj niewielka.

EUROSTREFA /NIEMCY: Pojawiły się spekulacje, jakoby Martin Schulz miał zrezygnować ze stanowiska szefa SPD. Zastąpić mogliby go obecny wicekanclerz i szef resortu spraw zagranicznych Sigmar Gabriel, lub burmistrz Hamburga, Olaf Scholz. Mieliby oni być bardziej skłonni do podjęcia rozmów nt. kontynuacji Wielkiej Koalicji z chadekami. Dzisiaj rano opublikowany został indeks Ifo, który wzrósł w listopadzie bardziej, niż oczekiwano (do 117,5 pkt. z 116,8 pkt. po korekcie w październiku).

EUROSTREFA: Opublikowane wczoraj po południu zapiski z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego w październiku, pokazały, że ,,jastrzębie" pozostają w mniejszości, większość obawiała się, że wskazywanie rynkowi terminu zakończenia programu QE mogłoby doprowadzić do nadmiernej eskalacji oczekiwań.

WIELKA BRYTANIA: Telewizja SKY podała, że premier Theresa May podczas zaplanowanego spotkania z szefem Rady Europejskiej, Donaldem Tuskiem ma złożyć nową ofertę tzw. rachunku za Brexit w wysokości 40 mld GBP, ale warunkując to zgodą Unii Europejskiej na przejście do kolejnego etapu negocjacji, tj. ustaleń dotyczących umowy handlowej.

NOWA ZELANDIA: Bilans handlowy w październiku wskazał na wyższy od oczekiwań deficyt rzędu 871 mln NZD (szacowano -760 mln NZD).

Opinia: Obserwowane próby odbicia dolara po ostatniej przecenie są na razie skromne - z grupy G-10 amerykańska waluta nieco zyskuje w relacji z walutami Antypodów, czy też japońskim jenem. Nie jest to jednak przełom, gdyż na to jest za wcześnie - nadal zbyt dużo jest niewiadomych przed kluczowym głosowaniem nad ustawą podatkową w Senacie w przyszłym tygodniu, a aktywność inwestorów z USA po wczorajszym Święcie Dziękczynienia będzie dzisiaj niewielka.

Analiza techniczna koszyka FUSD pokazuje, że doszło do niewielkiego naruszenia kluczowej bariery 93,0 pkt. - niewykluczone, że zostanie jeszcze podjęta próba zakończenia dzisiejszego handlu powyżej tego poziomu, ale perspektywy na przyszły tydzień nie wyglądają na razie najlepiej.

Dzisiaj dolar najbardziej traci wobec euro, które zyskuje po doniesieniach o możliwym powrocie do rozmów nt. Wielkiej Koalicji w Niemczech, oraz po serii dobrych danych makro (wczoraj indeksy PMI, a dzisiaj odczyt Ifo). Niemniej w temacie niemieckiej polityki lepiej zachować pewną ostrożność - wczoraj zwracałem uwagę, że Socjaldemokraci mogą postawić ,,spore żądania" w zamian za kontynuację koalicji z chadekami. Na wykresie EUR/USD widać, że złamaliśmy opór z zeszłego tygodnia przy 1,1859, teraz kolejny mocny rejon to górka z 12 października przy 1,1879.

Informacje nt. możliwej oferty premier Theresy May związanej z tematem Brexitu, nie mają większego znaczenia dla funta. Na wykresie GBP/USD widać, że opór przy 1,3335-42 zaczyna nabierać większego znaczenia....

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. 

Serwis korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.